Egoistka czy Projektantka Życia? Jak być kobietą, która umie to pogodzić

Idealna kobieta? Oczywiście zawsze umalowana. Włosy i paznokcie – perfekcyjnie zrobione. Dom lśni, dzieci uczą się pod twoim okiem i masz do tego czas, by prowadzić firmę, spotkać się z przyjaciółką, pozytywnie odpowiadać na wszystkie oferty… Już widzę twoją minę, gdy to czytasz!

 

Czy napisałam już, że w tym obrazku jesteś też idealną żoną i kochanką?

 Bo przecież wiemy, jak się ocenia kobiety. Jeśli nie wiesz wszystkiego o psychologii dziecka, to jesteś złą matką. Jeśli weekend spędzasz na konferencji rozwojowej zamiast z rodziną, to jesteś egoistką. Jeśli na święta nie robicie pierników, nie organizujecie polskiej wigilii bo wybrałaś inaczej, to źle wybrałaś… Acha, a w ogóle to co z ciebie za biznesmenka, jeśli zamiast przygotować plan sprzedaży na Black Friday, siedziałaś w pidżamie i oglądałaś serial? Czy nie myślisz o tym, ile funtów przez to straciłaś? A mogliście za to polecieć na ferie gdzieś pod palmy! I do tego nadal nie schudłas…

Ty egoistko. Tak o sobie myślisz, prawda? Tak myślą o tobie inni, na pewno.

Czyją wizję życia właściwie realizujesz?

Cały ten poprzedni akapit to, co jasne, jedna wielka ironia. Wiemy dobrze, ty i ja, że, po pierwsze, nie jesteś w stanie wykonywać wszystkiego perfekcyjnie. Nie możesz, bo nikt nie ma takiej mocy, być absolutnie doskonałą osobą – mamą bez skazy, przedsiębiorczynią z samymi sukcesami, żoną idealną, domową gospodynią jak z poradnika… Wiemy też dobrze, że, po drugie – to, że w któryś z obszarów życia wkładasz mniej swojego wysiłku, nie oznacza, że go zaniedbujesz. Powinnaś myśleć raczej, że inaczej ułożyłaś priorytety. A jednak ciągły wyrzut sumienia wiruje ci nad głową… Dlaczego?

Bo kobieta w powszechnym modelu wychowania buduje poczucie własnej wartości na robieniu i dawaniu. Wiem to, bo sama odebrałam takie wychowanie. Potwierdzają to także moje klientki z licznych konsultacji.

Jestem trenerką zarządzania sobą w czasie i efektywności osobistej. To do mnie przychodzą kobiety, gdy myślą “robię nadal za mało”. Do mnie dzwonią, gdy czują, że efekty są mizerne, choć one całe dnie latają z wywieszonym językiem między jednym obowiązkiem a drugim. Pędzą jak w kołowrotku i zastanawiają się: “co robię nie tak, że ciągle nie żyję życiem, o jakim marzyłam….” Tak, “marzyłam”, bo w tym pędzie w końcu nabierają przekonania, że ich marzenia są kompletnie nierealne, a życie musi być ciężką pracą prowadzącą do odcisków na rękach i do zgarbionych pleców. A marzenia trzeba porzucić.

Jeśli czujesz teraz, że piszę o tobie i o twoim życiu, zadaj sobie pytanie:

Czy to na pewno jest moja wizja życia? Czy tego chcę? Czy to jest prawda o mnie i o świecie? 

I ja już teraz mogę ci z ręką na sercu powiedzieć – kochana, jest coś więcej. 

Można inaczej. Można prawdziwie, w zgodzie ze sobą, w miłości do innych. Nie musisz robić wszystkiego. Nie musisz też czuć się egoistką  i przegraną, jeśli z czegoś zrezygnujesz. Czytaj dalej, jeśli ciekawi cię recepta na te bolączki.

Poznaj trzy kroki do zmiany w twoim życiu

Podczas pracy z kobietami w moim programie mentoringowym oraz na konsultacjach nieraz słyszę: “Milena, kolejny rok z rzędu przepisuję tylko postanowienia noworoczne z jednego kalendarza do drugiego”. I tak jest, prawda? Kupujemy piękne kalendarze, złote długopisy. I ciągle piszemy to samo. I zachowujemy się tak samo, oczekując nowych rezultatów.

Tymczasem do zmiany na lepsze musisz wykonać tylko trzy, najważniejsze kroki.

Aby zmienić swoje życie od 2023 roku już na zawsze:

  • Poznaj swoje wartości  – czyli porozmawiaj ze sobą i spisz, co jest dla ciebie najważniejsze. Nie to, co mówi mama czy mąż. Co dla CIEBIE jest ważne.
  • Wyznacz swój cel – czyli przekuj wartości na realny, namacalny rezultat, który chcesz osiągnąć (np. wartość – swobodna przestrzeń do życia dla rodziny; cel – budowa/zakup domu; wartość – więcej czasu dla siebie; cel – wyjście raz w miesiącu sama ze sobą i swoimi sprawami).
  • Podejmij decyzję, że odtąd wszystkie twoje działania będa zmierzały do tego, żeby ten cel osiągnąć. 

Czy to jest łatwe? Dla większości kobiet nie. 

Bo co, jeśli twoją wartością jest niezależność finansowa, a mąż uważa, że on utrzyma całą rodzinę, a ty powinnaś zająć się dziećmi i domem, bo tak jest rozsądniej? 

A co, jeśli Twoją wartością jest więcej odpoczywać, ale ciągle walczysz z poczuciem, że w domu powinno być nieskazitelnie czysto i że utrzymanie porządku jest twoim kobiecym obowiązkiem?

Już ci mówię, co wtedy.

Jak poczuć inspirację do zmiany, skoro dotychczas się nie udało?

Właśnie z takim pytaniem musiałam się zmierzyć pracując jako ekspertka od planowania. Mogłam analizować listy zadań, cele moich klientek, podsuwać im sposoby planowania i organizacji. Ale jeśli w tych kobietach nie obudziła się wewnętrzna moc twórcza, inspiracja wynikająca z ich wartości i nie było w nich woli działania poza pisaniem w kalendarzu, to czułam, że mam związane ręce…

I wtedy poczułam, że moją misją jest dawać INSPIRACJĘ dla innych kobiet do zmiany siebie i swojego wnętrza.

Tak, by kobieta odpoczywając, wiedziała, że zbiera moc, by dawać ją innym, a nie że jest leniem. 

Tak, by kobieta umiała zdecydowanie bronić swoich marzeń, zamiast realizować projekt życia wykonany dla niej przez innych ludzi.

Tak powstała licząca 1000 kobiet grupa na Facebooku – Projektantki Życia.

I tak powstała https://projektantkizycia.pl/konferencja, której II Edycja odbędzie się już 28 stycznia 2023 w Londynie.

Podczas Konferencji dla Kobiet WRESZCIE JA pochylamy się nad sednem tego, co oznacza budować i projektować własne życie jako kobieta. Zgodne z własnymi marzeniami i wartościami. Nie skupiamy się na narzędziach do planowania, liczbach dotyczących sprzedaży czy doradztwie zawodowym.

Ty, Kobieto, najlepiej wiesz, co i jak chcesz zrobić z własnym życiem. Masz w sobie tę wiedzę, bo czujesz głęboko, jakie są twoje wartości i co jest dla ciebie ważne. Musisz tylko pozwolić temu wyjść na powierzchnię!

https://projektantkizycia.pl/konferencja pomoże ci nazwać twoje wartości i wydobyć je na światło dzienne. Uczestnictwo w konferencji da ci inspirację i moc do tego, byś umiała bronić własnego zdania i własnej wizji życia. Wysłuchanie naszych prelegentek da ci niesamowity materiał do przemyśleń. Po taki dużej pracy, jaką wykonamy w JEDEN DZIEŃ (!), będziesz podejmować kolejne kroki już intuicyjnie, bez potrzeby ciągłej asystencji doradców i osób z twojego otoczenia. Bo twój najlepszy kompas jest wewnątrz ciebie, a nie na zewnątrz!

WRESZCIE JA – powiedz to sobie i postaw na siebie. 

Zapraszam cię serdecznie 28 stycznia 2022 do Londynu. Wejdź na stronę. Przejrzyj nasze propozycje. Jeśli czujesz teraz, że to jest moment, który jest przełomem, to nie czekaj i KUP BILET.

Wysyłam ci miłość – przekaż ją samej sobie.

Milena Juszczak-Marciniak

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top